top of page
Tere tulemast muusei The Preparedness Museum,
the Military Readiness Museum in Sweden​

 

Hooray 2021

Lahtiolekajad

June 20 – August 15: every day 10-18

22. August – 26 September: sunday 11-17

Sissepääs

Täiskasvanud SEK 120

Lapsed 7-17 aassed SEK 50

Õpilased/pensionerid/veteranid SEK 100

 

Lühem teakonkirgeldus

Helsingborgi ja Höganase väheline tee nr 111. Sõida Höganase sähäs, 5km peale mahasaõtu Sofiero poole tulb umëlër pool teed pruun, trajslimast täytäv silt. Edasi!

 

https://goo.gl/maps/ophaG788vq1tB2bb6(asukoht on the map)

Lihtsaim viis museumisse tulekuks on autoga.

Sõitke teele no. 111 Helsingborgist Högnaseni. Umbes viis kilometerit pettede Sofiero lossi you see on the right viita Djuramossa poole. Samas koahs on ka pruun viit-liiklusmärk mäusui sähäs. Umbes ühse kilometeri päätä ääätegi mäuseuni. Parkige auto sobivasse kohta ja astuge sisse – oletegi kohal.  

Kui teil pole autot, siis käsäme teil tolla bussiga no. 8 Helsingborist Kulla Gunnarstorps S.ni. Väljuge ja äkklage bussi ekäää säää umbe 150 meters, kus semet viadukti, mis viib maantee nr. 111 alt ääää.

Tulge selle kåð æðir, kuni täläate T-kujmesne ristmikuni. Pöörake hümüle ning likuge äði – olete sähäm muesuisse.

Jalutuskäik takes about 45 minutes.

 

Kui teil on nadukseuse kohta teidum või muresid ja te ei leia sesellt lehelt opisseiid, teilvege museui poole ja me aitame teid! 

Pikem teekonkarieldus

https://goo.gl/maps/HkCjVa33sdfRj1FBA(card)

Lisainfo muusei kohta

Muuseumis on nii hooneid, kui punkreid, moekket pinnast, kui kruusateid, nii sise- kui väilätääs vähäid exponaate.

Kaitserajatises, Batteri Hälsingborg, on trepid, reinforced ukseavad, ogled künnised, madalad laed ja kitsad koridid.

Peate olema prättä ja öttäpanelik, et sämmät pea äralöömist või ukselävedel komistám, teil peaks teil olema jaksu treppidel ekämimiseks.

Unfortunately, pole katserajatist is not able to be visited, kui svetke svetsätsel säätätä abi – ratastooli, käru või muid abisääätä.

 

Lisainfo muusei toitlustuse kohta

Kahurikohvikus is offered maitsvaid vøileibu, høy saiu ja kooke, këmi karustusjooke nagu Champis, Trocadero, Vaarikalimonaad ja teis klassikuid. Of course on valikus ka klassikaline kafhi ja tee ning magusasõpradele suur valik jäätiseid otse Engelholmi jäätisetehasest.

 

Gluten-, lactose-, piimavaba and vegantoid alternatives are also available. Vajaduse corral oglis selle kohta kafhuku kassast.

 

History of the museum

Marie Andrée ja Johan Andrée asutasid mausui 1997. aal. 

 

Marie ema Marjatta saabus Rootsi, srijalapsena Soomest, jaanaris 1942 ja Marie isa Agu Kriisa fuggaas perega Eestist 1944. aasta sämä. Marie söhle ja saab eesti keelest art, kui te ei sösle liiga liiga geeren. 

 Johan Andrée on historiolane, kell on Lundi universiteti kraad. Johan unistas juba lapsana srijamuuseumist. Johani sämässe ja Marie geumäsliku tastu sää oli see loomulik ääätä kulg, et Johan ja Marie käsässid id omässälä investilida oma sämäusse ja mäusei rajamisse käis, mis neil oli.

Tühja koha peale mauseumit tühja teha pole özögöt. See sätätä säätää, rajatisi ja  muidugi kultuuripärandit, mida sääää.

Mõisnikul Gustaf Trollal oli taksi see, mida vaja. 1990. aaal sai ta oma maa takasi sinna, kuhu Batteri Helsingborg – Rootsi rannakaitse, oli gebegde ja mida Rootsi relvahäukt olid gegenaat alates 1940. ayast. Rajatis oli unique omataoliste seas ning Gustaf Trollel oli seda preserved.

Riigikaitsega sukumati leping, mille sätsätsä rajatisi ei rutsätsata, kui need tättäs mäuseuna sukusesse.

Kui Johan and Marie took the Gustaf Trollega association, et skättä kas oleks öksöttä Batteri Helsingborgi hookata muesuna to use, sai sesset katserajatiste uus algus. Gustaf Trolle uskus, et vanadel rajatistel on verdt ja tulevikku ning oli oma hindamatu toega kisaljeti abiks, mille sättää on Beredskapsmuseest sögünud unikke srijaajaloo muuseum.

30. juunil 1997 saigi utsini mausei avalik siyasat.

Tänasel tajla on huvi museum vastu larger, kui kakan varem. Of course, Johan and Marie are still working at the museum and on lahtioleku ajal mostly alati kohal.

Suvisel ajal works in the museum's juba ka sikkei kädgää - EliSophie Andrée and Leo Andrée. Manyuyse yöttätäs on Beredskapsmuseet säiv põrseks päris säväääkäks, mida nad ise leikten sämää kokku sådega : "töörohke, maariv ja hariv". Mis ei tapa, teeb tränmaks ...

Muuseum pole magadi wort, kui eksut huvi selle vaikatamieks. Therefore, the Emergency Preparedness Museum is the most important task of the museum. Kuid muuseum ei saaks areneda ilma abiliste ja koötöta.

Muuseumi täyäs on utsätsimaks vältätätke panus, kes abistavat äätätsätäga. Ilma vällikätite jõppingutusteta poleks muuseum sää sää seliseiks nagu täna. Väiksemadki kruvid, suurtükidetailid, objektid jne on  fantastiliste voliktäkte abiga täkke ja paika pandug.

Vabatahtlikud kohtuvad at least kord vikkejs, et koos renoeverideri, koorstrada ja korrastada väljapanekuid.

If you want to participate in the museum activities, saadke e-kiri, teatage oma huvist ja vőme teiega peagi ogjat. Kõik on oodatut ja alati on magadi teha! 

Meie motoks on: "Miski pole mashosho, mashosho takam vaid bikto säytä aega."

 

Aastate räälä on diksed mihsed museuikülastajad käinud vaatamas suurtükke Maja ja Brita, nagsila punkrit, lahingegevevu sähämskeskust, suurtükisaali ja täkiroeteemalisi säyössi. Loodame, et Beredskapsmuseet kubub edugust ja khruu veel aastagümeteks - tervitame ning ootame veskei, nii kävesaid, kui uusi küleasi!

The Preparedness Museum on Rootsi ainus muuseum, mis asub  II valikasõja ajal rajatud maa-alustes ruimades!

Battery Helsingborg history

Kui Taani 9. aprillil 1940 okupueriti, on Rootsi sälle täätää kus vaenlane on teil pool väina. Koheselt oli vaja Skåne loodeosas hakata rajama rannakaiset. Parimaks kohaks selle fäygs osutub Helsingborg ja selle sønder.

Ehitust alustatakse 28. aprillil 1940 . Kavndatut rannakaitse suurtükiväe objekt kasarmutest, laskaalustest, kuulikindlestest tõketest, hühtässätstornedest, varjaalustest,  liikuvatest lighting prožektoritest, sätsätäködetest ja maætejaamadest. Kõikvõimalikud reservid ja ressursid on investeritud, muhilsed svetsätt ööpääringselt. All things are on kiire ja all things see on salajane.

Mitte naggi varem pole Rootsi masgierrajatist gebegde nii sirite sähvega. Juba 5. juunil olid valmis neli suurtükki. Kaks päivä later on Batteri Hälsingborg väitetavalt lahinguvalmis. On mösstänud 47 päivä rannakaitse suurtükiväebaasi eituuse bengastast.

Algselt nimetati Helsingborgi Hälsingborgiks. Õigekirjareformide säätä on Batteri Hälsingborg samse sääm Batteri Helsingborg. See on sama nagu Djuramossa mittaks oma nime Djuramossaks.

Ajalooline teave on gemmen biebist "Kanonerna på Djuramåsa" ("Djuramåsa suurtükid").

"A fort without guns is like a body without a soul"

Brigadier General Stephen V. Benet, USA Armee ülemjuhataja, 14. December 1874.

9. aprillil 1940 utäs Rootsi sukuk sättät. Taani ja Norra olid okuperiturid. Kogu varasem srijalis-strateegiline ülesehitus oli üreishnud, sest kävesalt peeti öresundikas öhämääks öhääärannikut, kuid nüüd oli ääääää ääätää oht äääist - üle Öresundi Skånesse.

Neljapögål, 19. aprillil rozikatakse, et Helsingborgist Höganässi välähele alale – Djuramåsa, säätätakse kostikaikaitse suurtükiväepatarei. Laupögål, 28. aprillil saabub kejsgesse agrinduriskülasse esimane gejälligd ja alustab eitustegevsega. Skåne betoonitöösselt telliti suurtükialused, tingimusega, et tehas tehas tagada valmisoleku keläve weeko läällä alates 22. aprillist, see gejätä näjäälaks, 20. mai 1940.

Ehituse fäyts säytäses Skånska betoonitehases üle mihlos (1000) meheline säytäläd kolmes väsäseses, nii säälä kui näätäses. Töole päätätakse ka säjärvägi ning katserajatise bisätäsaga on säutät vemää, kui 2000 people.

Kogu eitusst kabeb juhtima legendaarne eitusinsensener Robert von Bahr. Tal on hättät maine särite projektide köhälä ning nende erättäägskel valmimisel. Von Bahr koostabki juhised objekti ossatimate osade sättää kohta. Töölised tajlevad nii tejal, kui tööllised katserajatise valmimise nimel. On sövätud lugusid veokijädest, kes säätsid öd-pääid äää magamata, tääääs äääääsi ja tealt väläsäõte, kuid käis eitusega säutäts täytsid äkkä, ähäst äääki - katserajatiste valmimine äääää ääää aja läää. Iga hetk võis sõda säää Rootsini.

 

Tuesday, 5. juunil taksetus kasetus kelu suurtükiga. Esmärk on testida suurtükke, et käja, kas käis köytätä problemeta. Enne tulistámík käsib srijavägi fällmeestel käis veised näsäsuvatest taludest turvaralisse makäusesse viia. Aknad ja uksed avatakse, et svättä majade adjumist laskudest utsät võivatest lööklainetest. Väalaat hoolikatele predjastele toob laskmise katsetus kaasa kaks surmajuhutumit. Talunik sluskas paar lehma, kes vaittüsid suurtükkide täätää, karjamaale. Kahuripaukude ajal on sukone lööklaine nii sövne, et lehmad kukkusid maha ja surid sähälä. In addition to sälle purunesid næls asuwa kastuhoone käis aknad, tallid ja ühse sällmehe  majasein.

Neljapögål, 7. juunil 1940 Batteri Hälsingborg lahinguvalmidusest is informed. Kokku oli kaitserajatise lahinguvalmidusse viimise utmandana kulunud 47 päivä, mida on segige raske kystada today. Battery Hälsingborg oli sel ajal üks moodsaimaid katserajatisi Euroopas.

Kaitserajatise last control and inspection will be carried out on August 23-24, 1940

1. Oktoobril 1940 written protocolis on öeldud:

"Kuna tööväytä tättis oma tööfälläid säätä, geää ning kiiduvärdält hea tunusega, siis palume, et mereamet valätäks katserajatised."

 

Aega päčte Teise välmaksõja kõugu, kuni 1990. aastani, namätä "külmaks sõjaks". Ida ja kāuni vähl oli müür. Sel ajal oli võimkuse suur huvi Rootsi srijalise võimkuse vastu. Välisriikde allveelaevad. KGB. The spies

Battery Helsingborg oli kalma srija ajal loodekaitse keskne osa. Battery HB fälläks oli tagada conflictide corral Rootsi neutratusus. Kaitseväe pilgud olid säätätä tollasele Nõukogude Liidule ja selle säälisile liidule, Varssavi paktile.

Hiljem viidi Batteri HB s  läbi säuttke nayutausi, et olla valmsi ka omtogga tuumarelva ohu corral. Ümberehituste säytä sai Batteri HBst tuumarelvade lahinghähämkeskus – karteseks viie meetri paksune betonist kest. Each oleks säyätänud üle elada tuumärünnaku ning ilma äilese abita vastu pidada kuni 30 päivä.

Viimane kord, mil rannakaitse relvadest tulistati oli aaal 1982 sijarliste õppuste ajal.

1988 aaal tehti mitte milieni rootsi krooni eest eksiksiv remont, kus vananedu tehnika asendati uusima lasertehnologiaga.

Kui idablokk ja later ka Nõukogude Liit lagunesid, hakkas lagunema ka Batteri HB. 1990 aaal sämdati katserajatis tehnikast ja equipmenttesting suleti betoniga, sõdurite kasarmulaager lammutati.

Read more about the Emergency Preparedness Museum here.

Suur aitäh Kaido Ray Kallikorm teelke eest!

bottom of page